?

Log in

270144_430661236999771_141787760_n"Моя сотня, зложена тільки з Українців, безумовно мала національну українську свідомість, але боялася виявляти її, бо тоді кождого Українця уважали політичне підозрілим. Між собою жили в згоді. Старшини в сотні були самі Німці (був один Поляк, але я усунув його). Страх Українців перед переслідуванням доходив до того, що деякі признавалися до польської народности. За це я лаяв страшенно і казав їм, що коли я признаюся до українського народу, то і вони можуть це сміло робити. Це помогало і переносилося скоро до сусідніх сотень. Військова і моральна вартість моєї сотні представлялася дуже добре. Я взагалі уважаю Українців найкращими жовнірами. Тільки вони трохи подібні до овець: як мають провід, котрому вірять, то підуть в огонь і в воду, та й виконають навіть річи, які виглядають неможливими до виконання. Мав я одного трубача. Називався Лука Бойко і походив з с.Бучини (Брідщина). Він під час одного бою в Карпатах дістав сильний шрапнельний постріл, який розстріскав йому праву руку. Мимо того Бойко вискочив з окопів і побіг, щоб притягнути раненого товариша, який лежав перед дротами. Я кричу: "Бойку, не йди туди, бо погибнеш". Але він мимо того пішов, притягнув товариша і тоді зімлів з упливу крови. Я зараз вислав його до шпиталю. Там прокинулася йому гангрена. Йому хотіли врізати цілу руку. Тоді він утік зі шпиталю до мене. Здав я його до дівізійного шпиталю, де йому надрізали руку. Він виздоровів. Таких випадків дійсної самопосвяти й геройства золотого українського жовніра міг би я подати безліч. Згадаю тільки з моєї служби при УСС старшого десятника Михайла Атаманюка з Киношова (Рогатинщина), який в ріжних часах був шість разів ранений, Юру Бендейчука, молодого Гуцула з Жабяго, незвичайно відважного хлопця, якого уважаю просто своїм приятелем і и[н.].
Read more...Collapse )

Антифа і Тернопіль

Сьогодні в Тернополі в краєзнавому музеї о 13.00 так званими "антифа", або незалежними марксистами, як вони себе називають, була спроба провести презентацію ось цього свого журналу: 

 img007 
Read more...Collapse )
       З новим тисячоліттям почастішали дикунські дії з боку представників християнських конфесій з вірянами інших віросповідань, особливо поширений їхній релігійний фанатизм щодо українців вірян рідної, національної, етнічної віри.
Водночас вражає бездіяльність влади, яка байдуже спостерігає не просто провокаційні, а навіть кримінальні дії християнських пастирів. Тому ми, рідновіри України, вважаємо за потрібне надати повну інформацію щодо порушень і владою, і християнськими церквами Конституції України та Законодавчих Актів України стосовно Рідної Віри. 

·        12 серпня 2007 р. Підчас проведення релігійного обряду Тризни по волхвах, закатованих під час християнізації Русі, Старокиївська гора,  м. Київ. Віряни незаконно зведеної каплиці УПЦ Московського патріархату поза графіком своїх богослужінь почали перебивати Богослужбу Рідновірів голосним калатанням у дзвони. На ввічливе зауваження представника рідновірської конфесії і прохання дотримуватися графіка, паламар каплиці вдарив рідновіра кулаком в обличчя, той упав, а охоронці церкви почали бити лежачого.
·        19 серпня 2007 р. Близько 11.50. (перед запланованим обрядом). Старокиївська гора,м. Київ. Здійснено напад на рідновірів, яких було шість осіб, зокрема й жінки з дітьми, та гостей. Рідновіри були у святковому національному строї. З каплиці, що належить УПЦ Московського патріархату, вибігла група людей у камуфляжі, озброєних бейсбольними битами й газовими балончиками, і напала на кількох рідновірів. Чоловік з пістолетом, який виявився найнятим співробітником міліції, вистрілив у спину рідновіру, який кинувся захистити свою дружину і півторарічну дитину. Відеосюжет було показано каналом «1+1».
·        Листопад 2009 р., заказник "Пристіни" в с. Григорівка Запорізької обл. Понівечено два капища, поруйнувано образи Рода та Рожаниці.
·        21 вересня 2009 р., м. КиївСтарокиївська Гора. Невідомі зловмисники вночі таємно і незаконно намагалися знищити дерев’яний скульптурний образ Перуна –  підпиляли і надрубали дубову основу кумира, але справу свою довершити не змогли – були зігнані охоронцем музею.
·        30 вересня 2009 р. м. КиївСтарокиївська Гора. Підпал кумира Перуна.
·        21 лютого 2010 р., Старокиївська Гора, м. Київ. Провокації УПЦ Московського патріархату спільно з «Беркутом». О 9-ій годині ранку невідомі в формі «Беркут» напали на вартовий намет Перунової Сотні, де жорстоко було побито перунича – рідновіра з Перунової Сотні. Потім за командою старшого «беркутівці» посідали в машину (номер синього кольору 1603). В цей саме час кумир Перуна було облито мазутом.
·        21 лютого 2010 р., м. Київ. Кумир Світовида на Софіївській площі облито фарбою трьох кольорів.
·        6 вересня 2010 р., м. Запоріжжя, острів Хортиця. Поруйновано Святилище «Триглав» - знищили образи Рідних Богів – спиляні бензопилкою, порубані, лики зрізані, підпалені і кинуті до води. Такі дії зловмисників завадили проведенню санкціонованих релігійних обрядів. Завдано моральних та матеріальних збитків загалом – громаді та особисто кожному члену громади,  її прихильникам, а також екологічної шкоди місцевості.
·        31 жовтня 2010 р., на центральному жертовнику біля Музею історії України наСтарокиївській горі у м. Київ священики Московського патріархату спровокували бійку. Була викликана міліція. На виклик міліції приїхав «Беркут»,  який став на сторону священиків Московського патріархату. Всі разом завадили проведенню санкціонованого релігійного обряду, що завдало моральних та матеріальних збитків загалом – громаді та особисто кожному члену громади, її прихильникам.
·        На початку грудня 2010 р. на Лисій горі у місті Києві був спалений кумир Перуна.
·        Ніч з 31 грудня 2010 р. на 1 січня 2011 р. м. Київ. Чергова спроба знищення кумира Перуна на Старокиївській горі - підпал. За останній місяць це вже третя спроба сплюндрувати кумира.
·        В ніч з 11 на 12 березня 2011 р. було здійснено акт вандалізму по відношенню до слов'янського капища, що знаходиться на Лисій горі, м.Київ.
·        20 березня 2011 р., село Маліївці Дунаєвецького р-ну Хмельницької області.Напередодні Великодня було зруйновано кумир Перуна - спиляний бензопилкою і відкинутий з кручі до води.
·        7 квітня 2011 р. У м. Хмельницький було сплюндровано капище Стрибога.
·        24 квітня 2011р. У м. Харків зруйновано жертовник рідновірів.
·        9.07.2011р., м. Гола Пристань Херсонської області. Керівництво УПЦ Московського патріархату змусило владу демонтувати український релігійний символ – скульптурний образ Дажбога.
·        11.07.2011 р. У м. Тернопіль місцевою владою було вивезено подарунок громаді міста -  роботу відомого українського скульптора Олексія Альошкіна - копію скульптурного образу Світовита.
·        Запоріжжя. Під час будівництва мосту, на місці, де зараз стоїть його опора, знайшли Храм. Це було не звичне для Хортиці святилище з каменів, а цілісний об’єкт -  приміщення з фундаментом на дві кімнати з вівтарями в кожній із кімнат. Розкопки проведено нашвидкуруч, місце швидко зрівняли із землею і поставили на нього опору мосту. Тобто, стерли з пам’яті майбутніх поколінь культурні пласти кількох тисячоліть.
·        Святилище, знайдене біля туристичного комплексу "Запорізька Січ". Цьому святилищу понад 6 тисяч років. На жаль, його теж зрівняли із землею, поруч будують християнську церкву, яка буде обслуговувати туристів.
·        01.11.2012 р., м. Київ. Капище Перуна на Старокиївській горі. 1 листопада групою невідомих осіб спиляно кумир Перуна і вивезено саму статую. Акція наруги має організований і явно замовний характер.

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА РЕЛІГІЙНОГО ЦЕНТРУ

ОБ’ЄДНАННЯ РЕЛІГІЙНИХ ГРОМАД

РІДНОВІРІВ УКРАЇНИ (ОРУ)

З ПРИВОДУ НАРУГИ НАД СВЯТИНЕЮ ПЕРУНА В КИЄВІ

Повідомляємо, що 1 листопада 2012 року в м. Києві на Старокиївській горі вчинено наругу над культовим центром української Рідної віри: невідомими зловмисниками (вірогідно вночі) спиляно дерев’яну статую Бога Перуна, що є витвором сакрального мистецтва та відомою святинею не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Як відомо, Старокиївська гора з часу здобуття Незалежності України є постійним місцем паломництва сповідників Рідної віри Русі-України та багатьох слов’янських рідновірських громад (Польщі, Словенії, Сербії, Хорватії, Болгарії, Росії, Білорусі, США, Канади та ін., наприклад, велике паломництво 2010 року – Родове Слов’янське Віче). Ці факти вже увійшли в культурну історію України й світу. Київський Рідновірський центр вже завоював собі право вважатися одним із центральних осередків духовної культури рідновірів, він виховує людей у пошані до Предків і рідної Природи, сприяє розвитку міжнародного туризму та створенню позитивного образу України в світі.

Як видно з характеру та розмірів здійсненого дикунського акту, ці дії були вчинені організованою групою осіб не лише з використанням техніки (бензопили, вантажівки), а й з використанням значної робочої сили (вага статуї при її встановленні вимагала зусиль 15–20 чоловіків, щоб її підняти).

Звертаємо Вашу увагу на те, що випадки руйнування рідновірських святинь в Україні стали систематичними. А неодноразові звернення рідновірів до правоохоронних органів, на жаль, досі були безрезультатними – винуватці жодного разу не були притягнуті до відповідальності за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та завдану матеріальну, моральну та фізичну шкоду.

Така байдужість державних установ до порушення прав і свобод рідновірів України стає дедалі очевиднішою.Відсутність правдивої інформації про життя однієї з найдавніших релігійних конфесій України свідчить про упередженість держави щодо власної автохтонної духовної культури, обмеження наших конституційних прав. Нещодавно Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій  офіційно відмовила Релігійному центру Об’єднання релігійних громад Україниу вступі до цієї організації (підстава не вказана), отже маємо ще один факт порушення Конституції України.

Як правило, розпалювання міжконфесійної та міжетнічної ворожнечі щодо рідновірів поширюється через християнських пастирів, які умисно створюють «негативний образ язичників» серед своїх вірян, а то й відверто нацьковують їх на рідновірів. У відповідь на численні заяви ОРУ щодо зловмисного псування капищ і культових статуй ми переважно отримуємо відповіді, що нібито «відсутній склад злочину». Як відомо, подібна безкарність відверто злочинних вчинків часто призводять справедливого обурення рідновірів та до загострення протистоянь у суспільстві.

Сьогодні Релігійний центр ОРУ надсилає Заяви про останню наругу над Святинею Перуна: Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Литвину В.М., Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю., Голові Служби безпеки України Калініну І.О., Голові Міністерства Культури України Кулиняку М.А.та іншим високопосадовцям в надії на відповідне реагування та притягнення до відповідальності осіб, причетних до порушення Конституції України, прав і свобод громадян України за етнічною та релігійною ознакою, а також відшкодування завданих матеріальних та моральних збитків.

Голова ОРУ                                                                             Галина Лозко

2 листопада 2012 року






ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ РЕЛИГИОЗНОГО ЦЕНТРА
ОБЪЕДИНЕНИЕ РЕЛИГИОЗНЫХ ОБЩИН
РОДНОВЕРОВ УКРАИНЫ (ОРУ)
ПО ПОВОДУ НАДРУГАТЕЛЬСТВА НАД СВЯТЫНЕЙ ПЕРУНА В КИЕВЕ
Сообщаем, что 1 ноября 2012 года в Киеве на Старокиевской горе совершено надругательство над культовым центром украинской Родной веры: неизвестными злоумышленниками (вероятно ночью) спилено деревянную статую Бога Перуна, произведение сакрального искусства, известное не только в Украине, но и далеко за пределами.
Старокиевская гора со времени обретения независимости Украины является постоянным местом паломничества верующих Родной веры Руси-Украины и многих славянских родноверческих общин (Польши, Словении, Сербии, Хорватии, Болгарии, России, Беларуси, США, Канады и др., например, знаменитое паломничество 2010 года – в рамках Родового Славянского Веча). Эти факты уже вошли в культурную историю Украины и мира. Киевский родноверческий центр уже завоевал себе право считаться одним изведущих очагов духовной культуры родноверов. Он воспитывает людей в уважении к традициям Предков и родной природе, способствует развитию международного туризма и созданию положительного образа Украины в мире.
Как видно из характера и размеров злонамеренного акта, эти действия были совершены организованной группой лиц не только с использованием техники (бензопилы, грузовики), но и с использованием значительной рабочей силы (вес статуи при ее установке требовал усилий 15-20 мужчин, чтобы ее поднять).
Обращаем Ваше внимание на то, что случаи разрушения родноверческих святынь в Украине стали систематическими. А неоднократные обращения родноверов в правоохранительные органы, к сожалению, до сих пор оставались безрезультатными – виновники ни разу не были привлечены к ответственности за разжигание межрелигиозной вражды,а причиненный материальный, моральный и физический ущерб не был возмещен.
Такое безразличие государственных учреждений к нарушению прав и свобод родноверов Украины становится все более очевидным. Отсутствие правдивой информации о жизни одной из древнейших религиозных конфессий Украины свидетельствует о предвзятости государства по отношению к собственной автохтонной духовной культуре и ограничении наших конституционных прав. Недавно Всеукраинский Совет Церквей и Религиозных Организаций официально отказал Религиозному центру Объединения религиозных общин Украины во вступлении в эту организацию (основание не указано), следовательно имеем еще один факт нарушения Конституции Украины.
Как правило, разжигание межконфессиональной и межэтнической вражды в отношении к родноверам распространяется через христианских пастырей, которые преднамеренно создают «негативный образ язычников» среди своих верующих, а то и откровенно натравливают их на родноверов. В ответ на многочисленные заявления ОРУ о злонамеренной порче капищ и культовых статуй, мы преимущественно получаем ответы, что якобы «отсутствует состав преступления». Как известно,  подобная безнаказанность откровенно преступных поступков часто вызывает справедливое возмущение родноверов и приводит к обострению противостояния в обществе.
Сегодня Религиозный центр ОРУ направляет Заявления о последнем надругательстве над Святыней Перуна: Президенту Украины Януковичу В.Ф., Председателю Верховной Рады Украины Литвину В.М., Министру внутренних дел Украины Захарченко В.Ю., Председателю Службы безопасности Украины Калинину И.А., Председателю Министерства Культуры Украины Кулиняку М.А. и другим высокопоставленным лицам в надежде на соответствующее реагирование и привлечение к ответственности лиц, причастных к нарушению Конституции Украины, прав и свобод граждан Украины по этническому и религиозному признаку, а также возмещение причиненного материального и морального ущерба.
Глава ОРУ                                                   Галина Лозко
2 ноября 2012 г.

ПРОВОКАЦІЯ

Сьогодні на Старокиївській горі біля Національного музею історії України невідомі вандали зрізали дерев'яну статую Бога Перуна. Копия IMG_3646

Нове видання

У видавництві "Мандрівець" побачила світ книжка Вольфа-Дітріха Гайке "Дивізія "Галичина". Переклад із німецької - Романа Колісника.

Традиція перемагає



Солдати маорі, проводжаючи товариша в останню дорогу, виконують обрядовий танець гака.

Latest Month

May 2015
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner